Semtli Asli

Y. Mimar Melike Altınışık

MAA - Melike Altınışık Architects

Melike Altınışık Architects - MAA kurucusu Melike Altınışık mimar, tasarımcı ve akademisyen olarak, MAA Istanbul ve Seul ofislerinde masterplan, yüksek yapı ve kültürel yapı tasarımlarından iç mekanlara, enstalasyon ve ürün tasarımına ölçekler arası geniş bir yelpazede yenilikçi ve vizyoner projeler geliştirme odaklı çalışmalar yürütmektedir.

MAA’nın profesyonel platformdaki çalışmaları arasında bir uçta, CTBUH “Best Tall Non-Building 2022” ödüllü Istanbul’da fütüristik tasarımı ile 369m yükselen Istanbul TV-Radyo Kulesi ile Seul’da dünyanın ilk öncü Robot ve Yapay Zeka Müzesi (Seul Robot and AI Museum – RAIM ) gibi ileri teknoloji ve inovasyon içerikli projeleri yer almaktadır.

2013 yılında MAA Istanbul ofisini kurmadan önce, 2003 yılında ITU’den bölüm birincisi olarak mezun olmuş ve 2006 yılında Londra’da AA Design Research Laboratory’de yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2006-2013 yılları arasında ise uluslararası platformda Zaha Hadid Architects Londra ofisinde proje lider mimarı olarak çalışmıştır.

Ulusal, uluslararası ve davetli mimari proje yarışmalarında, sergilerde ve yayınlarda yer alan Melike Altınışık Europe 40 under 40, FEIDAD, Swiss Art Tasarım ödülü ve BAKSI Mimari Destek Ödülü gibi prestijli ödüllere layık görüldü.

Icon For Angle-double-up