OYUN İÇİN[DE] Asli

Dr. Mimar Fuat Emre Erkal

Erkal Mimarlık

Mimari ve kentsel tasarım proje ve uygulamaları yapan Emre Erkal, Harvard Üniversitesi’nden profesyonel mimarlık yüksek lisans derecesiyle mezun oldu. Mimarlık eğitimi öncesinde ODTÜ Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü tamamladı, Bilkent ve Indiana Üniversiteleri ile Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) Medya Laboratuvarı'nda bilimsel ve teknik araştırma projelerine katıldı.

New York’ta Skidmore, Owings & Merrill mimarlık ofisinde bir süre çalıştıktan sonra mimarlık dalında doktorasını 2006 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde tamamladı ve Erkal Mimarlık ofisinde çalışmalarına devam etti. Erkal Mimarlık bünyesinde mimarlık, kentsel tasarım, kültürel ve kentsel miras yarışmalarında projeleriyle ve üniversite kampüslerinden pavilyonlara kadar değişen çok çeşitli ölçeklerdeki tamamlanmış yapılarıyla WAF, The Plan, BIGSEE, TSMD, Ulusal Mimarlık Ödülleri gibi çeşitli ulusal ve uluslararası mimarlık etkinliklerinde finalist oldu ve ödüller aldı.

Çeşitli üniversitelerde mimarlık, kentsel tasarım, dijital ve etkileşimli teknolojiler üzerine dersler ve atölye çalışmaları verdi. Sayısal teknolojiler, sanat, akustik ve işitme üzerine işleri İstanbul Bienali, ZKM (Karlsruhe), Mediamatic (Amsterdam), NAi (Hollanda Mimarlık Enstitüsü) gibi yerlerde sergilendi. SIGGRAPH, Ars Electronica, ISEA, ACADIA gibi organizasyonlarda jüri üyesi ve katılımcı olarak bulundu. Son yıllarda yarı-zamanlı olarak ODTÜ Mimarlık Bölümü’nde mimari tasarım stüdyosu vermektedir.

Icon For Angle-double-up