0 Gün
0 Saat
0 Dakika
0 Saniye

Son Katılım günü geçti

Yarışmaya Katıl
Yeni Yaşam “Arayüzleri” Asli

Dr. Öğr. Üyesi Murat Sönmez

TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ

1998 yılında ESOGÜ Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl mezun olduğu okulda akademik kariyerine başladı. 2002 yılında Gazi Üniversitesinden “Simulakr ve Simülasyon kavramları üzerinden kent okuması” başlıklı tezi ile yüksek lisans derecesini almıştır. 2003-2009 yılları arasında Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümünde, 2009-2010 yılları arasında Hollanda’da Eindhoven Teknik Üniversitesinde akademik kariyerine devam etmiştir. Bu süreçte “Cephe-yüzey kavramı tartışmaları” başlıklı tezi ile doktorasını tamamlamıştır.

Halen TOBB ETÜ Mimarlık Bölümünde akademik kariyerine devam etmekte olup, Nisan 2020 tarihinden bugüne kadar Bölüm başkanlığı görevini yürütmektedir.

Akademik çalışmalarını, “Yapım Ekibi” adını verdiği mimari tasarım stüdyosu, “Yapım Ekibi” adını verdiği 1. Sınıf birinci ve ikinci dönemlerde yürütücülüğünü yaptığı Yapı Teknolojileri dersleri ve yüksek lisans öğrencileri için açtığı “Yüksek Lisans Stüdyosu” bünyesinde sürdürmektedir.
Teorik çalışmalar ile pratikteki uygulamaları birleştirmek isteği ile 2011 yılında MRTS Mimarlık ofisini kurarak, bugüne kadar, çeşitli tasarım ve uygulamalar gerçekleştirmiştir. Katıldığı ulusal ve uluslararası mimari proje yarışmalarında birçok ödül almıştır.

Icon For Angle-double-up