0 Gün
0 Saat
0 Dakika
0 Saniye

Son Katılım günü geçti

Yarışma Bitti
Yeni Yaşam “Arayüzleri” Yedek Jüri Üyesi

Kentsel Tasarımcı ve Pey. Mim. Mehmet Cemil Aktaş

Caps Kurucu Ortak

1987 yılında doğan Mehmet Cemil Aktaş, 2011 yılında Bartın Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünden mezun oldu. Peyzaj mimarlığı ve kentsel tasarım alanlarında çalışmalar yapan firmalarda; konsept proje geliştirme, uygulama projeleri ve proje koordinasyonu başta olmak üzere ulusal ve uluslararası birçok projenin tasarım sürecine 6 yıl liderlik etti.

Peyzaj, kapsayıcı yaşam alanı olarak düşünüldüğünde; herkesin eşit koşullarda içinde yer alacağı düzlemlerin tasarımı, birbirleri ile etkileşim ara yüzlerinin planlandığı, ekolojik kaygı ile üretimin yapılacağı, erişilebilir fiziksel bir çevrenin oluşması ve devamlılığının sağlanmasının amaç edindiği bir üretim düzlemi anlayışını benimsedi. Bu görüş ile edindiği profesyonel iş deneyimini bir araya getiren Aktaş, 2015 yılında Caps. adlı tasarım ofisinin kurucu ortaklığını yaptı. Başta peyzaj mimarlığı ve kentsel tasarım olmak üzere tasarımın dokunduğu her alanda çalışmalar yapan, kent üzerine düşünen ve tasarlayan Aktaş, 8 tanesi uluslararası olmak üzere toplamda 30’un üzerinde ödülün sahibidir.

2018 yılında Turgay Ateş Genç Peyzaj Mimarı ödülünü alarak Türkiye’nin 40 yaş altı yılın en iyi genç peyzaj mimarı seçilmiştir.2019 yılında Ifla Europe tarafından Avrupa’nın en başarılı genç peyzaj mimarı ödülü’nü fikir ve uygulama dalında kazanmış, 2020 yılında 40 Under 40 Architects ödülü ile Avrupa’nın 40 yaş altı en başarılı mimarları arasına giren ilk türk peyzaj mimarı olmuştur.

Icon For Angle-double-up